Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Náboženské blouznění Kateřiny Konrádové nebo promyšlený byznys plán?

23. 03. 2016 21:07:19
V oblasti alternativní medicíny se pohybuje celá řada podivínů, šarlatánů, byznysmenů a nebo úplných magorů. A jednou za čas se někdo mezi dvěma kategoriemi přesune, např. se z byznysmena stane magorem.

Kateřina Konrádová je byznysmen a jako každý byznysmen reaguje pružně na poptávku a surfuje na jejich módních vlnách. Paraziti, těžké kovy, překyselení. K tomu si přidala alternativní diagnostiku z oka. A samozřejmě jako každý byznysmen si zvolila svého boha. To je vždy jedna z multi level marketingových firem. U Konrádové to je LR. Stejná firma jakou si zvolila i jiná česká internetová alter-superstar doktor Erben. Výběr je v pořádku, jde o firmu, která může prodejcům nabídnout skvělé ziskové marže, protože prodává průměrné produkty za nadprůměrné ceny. Dealeři jsou pak dále motivováni pasivními příjmy z dalších prodejců, které zlanaří, aby prodávali "pod nimi". Smutným příkladem produktu je houba Reishi kde dostanete 30 kapslí za cca. 1200 korun. U konkurence za stejnou cenu dostanete cca. 120 kapslí s větším množstvím reishi, kde je garantován obsah účinných látek laboratorní analýzou - narozdíl od LR. Tedy průměrná kvalita je zde za 4x vyšší cenu oproti kvalitním produktům konkurence.

I snesla se hůlka z nebe

Nedávno se ale Kateřina zřejmě pomátla a začala nábožensky blouznit. Zkrátila si vlasy, přestala jíst maso a hlavně tvrdí, že k ní promlouvá Vesmír. Řekněme to narovinu, v hlavě slyší hlas Boží. Vše shrnula do životopisu viz http://www.katerinakonradova.cz/zivotopis.html

Kromě hlasu božího dostala i kouzelnou hůlku se kterou umí pracovat jen ona sama a kterou nazývá "Komunikátorem". Píše "beze mě je to jen kus kovu a kamínek". A aby toho nebylo málo, od vesmíru získala i dar léčitelského umění.

Dlužím 11 mega, proto přestávám makat

Dále nás informuje, že kdysi nadělala 11 milionů dluhu a že proto od teď přestává pracovat a za svou práci už nebude brát peníze. S "logickým" zdůvodněním, že přestává vydělávat peníze proto, aby mohla splatit staré dluhy... To jistě její věřitele potěší. Pak ještě dodává, že dotuje naturopatickou poradnu a že jen v roce 2015 zadotovala ztrátu 700 tisíc. To dává u osoby, která jinde dluží 11 milionů, opravdu smysl.

Jsem Ježíš Kristus

Neprohlásila se hned za Ježíše Krista ani za inkarnaci Buddhy. Zatím jen za LIFE Auditora Zdraví. A oznámila, že po vzoru andělů, byla i ona vybavena pečetí, která nese jméno KK. Tuto pečeť ona nyní bude blahosklonně udělovat všem výrobkům, které jsou fér a v boží přízni. I vyzvala výrobce z celého světa, aby jí doplňky zasílali k testům na domovskou adresu. Dokonce nabízí, že přijede testovat až k vám domů, když jí zaplatíte cestu a řidiče. Kouzelná hůlka umí testovat i terapeuty a pozná jestli jsou dobří nebo ne. To bude brzy, po tom co se objeví první "recenze" terapeutů a detox poradců, na české ezo alter scéně pořádné horko.

Tak a konec ezoterických žvástů

Mám alternativní hypotézu. Já dlužit takovou sumu, tak můžu uvažovat o tom, že bych se naoko zbláznil a přestal za práci brát peníze. Oficiálně žádné příjmy mít nebudu, možná zkusím požádat o důchod na hlavu. Stejně by mi z oficiálních příjmů napřed 20 let strhávali dluhy. To by ale bylo jen naoko. Ve skutečnosti bych si přeci mohl vydělávat načerno. Nebyl bych první ani poslední koumal s exekucí na krku, který to takto provádí.

Možná jsem ale byl na počátku multi level marketingové pyramidy a teď už mám pod sebou dost dealerů na to, aby mě jejich prodeje živily?

A co kdybych ze sebe udělal ezoterika, ke které mluví bůh a který má kouzelnou hůlku, která určí, který doplněk je super a který je jen brak a odpad. Na tohle lidi slyší, když je něco vybráno "nadpřirozenou" cestou. Proto my tak rádi posloucháme, co řeknou karty. To by mohlo zafungovat. Jak to ale zapadá do byznys modelu?

Život je jen náhoda

Nebo je jen náhoda, že mezi produkty s pečetí KK jsou všechny produkty od LR? (např. http://www.katerinakonradova.cz/antitumorovy-ucinek.html kde má pečeť aloe vera, reishi i colostrum)

Je jen náhoda, že v sekci "Bez pečetě" (http://www.katerinakonradova.cz/produkty-bez-pecete-kk.html) jsou uvedeni téměř všichni potenciální konkurenti firmy LR, které má na českém trhu? Např. Akuna, Calivita, Euniké, Energy, Kyani, Lavylites, Nuskin, Starlife, Sevenpoint aj. Všechny tyto firmy bojují o stejný segment zákazníků. A veškerou LR konkurenci kouzelná hůlka Komunikátor vyhodnotila jako bezcenné a špatné. Dokonce se na seznam dostal i jiný velký konkurent naturoporadenského byznysu Konrádové doktor Josef Jonáš a jeho Joalis. Rádi nebudou ani příznivci CDS2 a MMS, kteří se pokynem zhůry ocitli na černé listině také.
O většině výše zmíněných firem (včetně LR) si myslím svoje. Věnuji se srovnávání potravinových doplňků už delší dobu a vím, že to jsou většinou jen byznys projekty na lapání mudlů, kteří nemají informace. Musím se ale ozvat, když vidím, že je na seznam zařazena Mycomedica, která patří v ČR ke kvalitním výrobcům houbových extraktů a současně je doporučeno reishi od LR, které extraktu od Mycomedicy nesahá ani po kotníky.

Buď je ta masivní reklama na LR a antireklama na konkurenci jen velká náhoda nebo se před námi odehrává velké divadlo a velká habaďůra. Nebo fakt Bůh Vesmír Hůlka kupuje jen LR?

Ukrain aneb okrádání umírajících na rakovinu

Možná bych ani tento blog nenapsal, nebýt Ukrainu. Tady už totiž míra sviňárnosti překročila hranici. Ukrain totiž Konrádové kouzelnická hůlka vyhodnotila jako velmi prospěšný a onkologickým pacientům ho doporučila. Ten samý Ukrain u něhož je potvrzeno, že za něj mnoho rodin naději hledajících pacientů utratilo desítky a stovky tisíc a zcela bez výsledku. Naletěli arci podvodníkovi a šarlatánovi doktoru Nowickému, který si za jejich peníze žije v luxusním sídle v centru Vídně. Tady jsem si řekl "buď má hůlka poruchu, nebo má poruchu paní Konrádová".
O Ukrainu jsem napsal článek http://alternativnicesta.cz/ukrain/ a uveřejnil příběh pana Prokeše, kterého doktor Nowický se svým Ukrainem podvedl http://alternativnicesta.cz/344-2/

Proto jsem napsal tento blog a v něm nabídnul možné alternativní vysvětlení toho, čeho jsme svědky. Jestli je to vysvětlení pravdivé, to nedokážu posoudit, ale vezměte ho v potaz při uvažování o náhlém náboženském poblouznění Kateřiny Konrádové. Věci nejsou vždy takové, jaké se na první pohled zdají. A schopnost manipulace je u některých lidí na extrémně pokročilé úrovni, jakou si my obyčejní smrtelníci, často ani nedokážeme představit.

P.S. Po přečtení tohoto blogu se Konrádová zachovala racionálně, jako ryzí byznysmen a do sekce "bez pečetě" obětovala LR kosmetickou řadu Racine, aby její jednostranná propagace LR tak nebila do očí. Škoda, že ji to napadlo udělat až v reakci na článek, protože takto je jisté, že nerozhoduje žádná kouzelná hůlka, ale Konrádová sama, protože produkty LR byly určitě prvními, které měla po ruce a pokud by opravdu vyhodnocovala vyšší moc, už by dávno Racine na seznamu byl. Racionální rozhodnutí tvrdé byznysmenky osvětlilo její roli v tomto předem připraveném divadle. A bohužel za to životem musela zaplatit jistě skvělá kosmetická řada :)

Hlasujte ve finále Blogera roku

Autor: Patrik Schoupal | středa 23.3.2016 21:07 | karma článku: 33.79 | přečteno: 6022x


Další články blogera

Patrik Schoupal

Dr. Bylinka aneb jak vydělávat na alternativní medicíně

Dostal jsem tip na velmi drahé produkty, které nabízí stránka www.drbylinka.cz a krátce vás s touto stránkou seznámím, ať máte přehled do čeho jdete. Za eshopem stojí Pavel Kařízek z Chýně.

30.10.2016 v 13:22 | Karma článku: 20.30 | Přečteno: 1642 | Diskuse

Patrik Schoupal

3 překvapivé doplňky pro léčbu nádorů mozku

V článku rozebírám 3 zajímavé doplňkové možnosti léčby u nádorů mozku, které v dosavadních studiích přinesly pozoruhodné výsledky. Jde o protivirový lék Valganciclovir, o protiparazitický lék Vermox a o perillyl alcohol.

11.6.2016 v 12:13 | Karma článku: 13.15 | Přečteno: 2143 | Diskuse

Patrik Schoupal

Sluníčkář brutálně napadl Konvičku

V malé vesnici Vyšní Lhoty u Frýdku Místku došlo dnes v odpoledních hodinách k brutálnímu napadení Konvičky. Místní jsou z činu zděšeni a obávají se venku venčit své psy.

26.3.2016 v 19:48 | Karma článku: 32.47 | Přečteno: 5452 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

David Vlk

Fuj, tohle nejím.

Někteří lidi mají divný chutě. Třeba Zuzanka z naší puberťácké party, co to měla z holek nejkrásnější pod tričkem Coca Cola, milovala chleba s paštikou posypaný krystal cukrem a ozdobený plátky kyselé okurky.

19.4.2018 v 15:00 | Karma článku: 23.61 | Přečteno: 666 | Diskuse

Blog Info

Bloger roku 2017 - finále je tu. Hlasujte a vyhrajte!

Tradiční anketa Bloger roku má za sebou první, nominační fázi. Je tedy jasno, kdo se bude ucházet o mety nejvyšší. Hlasujte i vy a vyhrajte ceny s blogem iDNES.cz!

19.4.2018 v 9:00 | Karma článku: 8.91 | Přečteno: 2728 | Diskuse

Tomáš Králíček

Cílevědomá a nezlomná. Ruská ranařka Maria Šarapovová dnes slaví

Když si v roce 2004 smlsla ve finále Wimbledonu na dvojnásobné obhájkyni titulu Sereně Williamsové, ze sedmnáctileté Marie Šarapovové se takřka přes noc stala překvapivá světová hvězda. Víte ale, jaký je její život?

19.4.2018 v 8:26 | Karma článku: 17.22 | Přečteno: 480 | Diskuse

Frantisek Sklenar

No Point to Worry about... 2018.04.19.

Blog o veciach, ktorými nemá zmyslel sa trápiť... ak sa Vám páči, čo vidíte, prosím zdieľajte. Ak nie...

19.4.2018 v 1:00 | Karma článku: 3.92 | Přečteno: 78 | Diskuse

Terezie Čerbáková

Pidilidi pod mikroskopem

Pidičlověk je savec obývající naši planetu. Anatomicky je shodný s maxičlověkem. Přesto jeho piditělo a pidimozek vykazuje mnoho odlišných znaků, které jsou připisovány krátkému pobytu na naší planetě.

18.4.2018 v 21:55 | Karma článku: 7.86 | Přečteno: 158 | Diskuse
Počet článků 28 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6788

Absolvent FSS MU obor psychologie, sociologie. Tvořím internetové stránky o alternativních metodách léčby rakovin www.alternativnicesta.cz

Seznam rubrik

Oblíbené články

více
Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.