Pondělí 1. června 2020, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 1. června 2020 Laura

Penězovládci

29. 06. 2012 20:06:08
Penězovládce je každý člověk, který má víc peněz, než sám váží. Vlastní poddané a řídí skrze ně loď. Česká republika je loď. Kdo je lodník, kdo šroub a kdo drhne paluby?

Lodník penězovládce Kellner.

Fešák a štramák, který vypustil na veřejnost po revoluci už 3 své (ne nahé) fotky. Poddaní sídlí na Hradě a v podhradí.

"Když se o prezidenta nepostará stát, je to na soukromnících." (Kellner1) Neboj Péťo, on se o sebe už postaral sám. Ale zpívá se "neopouštěj staré známé pro nové" a taky, že dluhy se maj plnit, hlavně o Vánocích. A za co mu vlastně dlužíš, Péťo? Za nic? Cha, nevěřím a přijímám Sázky.

Kellnerův byznys potřeboval šrouby jen kdysi, za Klausovy vlády v ODS, tenkrát to býval velký taťka, mega šroub. Co otočil, to už nepustil. V ODS se mu tehdy přezdívalo El Lapicero de Chile (velký péro z Chile). Teď už je Kellnerovo podnikání za vodou. Nadnárodní kolos, který dávno přesáhl hranice státu a teď už zkoumá spíše velkou ruskou duši. Ale jak vidno, na setkání s velkým pérem je těžké zapomenout.

Sokol stěhovavý (Falco peregrinus). Loví téměř výhradně (jiné modré) ptáky za letu.

Palubní podlahu na týhle lodi už, od dob kupónové privatizace, drhneš ty a já. Velký taťka rozdělil bohatství národa mezi komunisty, veksláky a pražskou galérku. Ti jediní měli v té době škváru. A od té doby nám tato Trojice vládne a jsou Jedno.

Lodník penězovládce Bakala.

Poddaní sídlí na zámku a v podzámčí. Byty, nebyty, milion sem, milion tam. 8 miliónů na volební kampaň pro TOP. 6 milionů pro VV a za 15 se dá pořídit ODS.2 Uhlobaron, který prý má v oblibě i barona Prášila (nebo jeho syndrom?).

A co s tím k čertu má co dělat Bohuslav Sobotka?

Lodní deník, léta páně 2004. Ministr financí Sobotka podepsal privatizaci OKD3

Rok 2012, předseda ČSSD a člověk, jehož dopis z roku 2006 cituje Kalousek na obranu Parkanové.4 Sobotku slaviti budeš! Pozor na levici, se kterou se u Arabů utírá prdel.

A u stolu nám sedí-klimbá věčně spící kníže (pardon, hrábě), vedle něj bojovná "všechno podepíšu, vzpomínat i zapomínat a voči při tom zavírat" Vlasta, levopravý Sobotka (který si levicovými idejeme vytírá..) a na všechno dohlíží odborník na všechno a známý bojovník proti policejnímu státu, Mirek Ká, kterému už zvoní hrana a v hlavě hučí hříchy minulosti.

Koalice TOP09 a ČSSD v dalším volebním období? Není vyhnutí. Při obchodování s akciemi se tvoří portfolio, kde se rozkládá riziko investice do více oblastí. Penězovládci dělají to samé. Nikdy nevsadí jen na jednu kartu. V každé stáji mají své koně. Jsou to takoví levostředopraví mutanti. To aby nevznikla pochybnost, že není od revoluce skutečného rozdílu mezi volením levice a pravice.

Podlahu v RPG bytu drhneš ty a já.

Lodník penězovládce Bárta.

Šikovný kluk, s přístupem k technice, chytrej a mazanej, filantrop, pilný student Koránu, hlavně po ránu, který, podle islámského práva, odmítal účtovat úroky. Přecenil ale studijní možnosti svých spolupracovníků, kteří doma výtisk Koránu nevlastnili a použili tak Starý zákon, kde je půjčka bez úroku chápána jako úplatek.

A jednou pak, po těžké noci na víně, ve stájích, dostal ránu od poddaného, nějaký obyčejný kočí to byl, slouha, kterého přichytil, jak mu užírá škvarky. A už z něj není lodník, ale šroub. Ještě zkouší hodit záchranný kruh a vytvořit nový most k LIDEM, ale LID není úplně blbý, EM?

Od velikosti ke komičnosti je pouze krok, řekl Napoleon po prohrané bitvě. Bárta po prohře podal na kočího trestní oznámení, že prej u soudu lhal a udělal ze škvarek škváru.

Penězovládci - závěrečné slovo

- Kellner financuje Klausovi trafiku,

- Bakala si otevřel pěstírnu pravicových výhonků (a pohonků) sponzorskými dary, z peněz, které mu přiklepla (vychází "přiklepnout" z kořene slova kleptoman? do slušného blogu se nehodí psát ukrad) levicová vláda,

- velkému taťkoví dluží všichni ti, kteří "poctivě" zbohatli na privatizacích, omluvu za to, že to bylo tak snadné, mohla to být větši challange, taťko, ale ten tvůj objev, když ses koukal na satelitní snímek planety Země a došlo ti, heuréka!, že je ta planeta vlastně modrá, a ne zelená, jako při pohledu z okna hrádečku. Tak to klobouk dolů, taťko, ty válíš!

- Bárta by i ráth také získal podíl, ale byl malý pán a možná i něčí slouha.

A kdo je tedy kdo?

Lodníci jsou penězovládci, jejich šrouby loutko politici a jiné maškary, jedno zdali píšou pravou rukou nebo levou (prdel si totiž s námi vytírají vždy stejnou).

A paluba? Koho ta zajímá! Žijme přítomností, tady a teď, rozkradmě co se dá (poslední roky je toho míň, avšak na "rozkrádání" se dá v dnešní době i vypůjčit v cizině, zlaté evropské fondy). Úroky zaplatíme z vyššího DPH (daně za všechno, ad absurdum přidáš něčemu hodnotu a tento tvůrčí akt ti stát zdaní, není lepší to nechat hnít?).

A že za 20 let budou důchodci žebrat a žrát omítku? Prosím vás, kdo ví, co bude za 20 let! (a třeba se u toho vyučí za zedníky).

Já jsem mladej, nějak dostudovanej, právník, co se na stará kolena už zařídil. Inu, právník koncipient je jako zlatý důl v Tanzánii. Se srdečným pozdravem a s láskou k levicovým idejím Vás z Floridy zdraví Standa G.

Na závěr odcituji z nejnovější zprávy NKU:

Padni komu padni, populární heslo socialistů, se u nás zcela vymyká statistické pravděpodobnosti. Některá čísla ještě nikdy nepadla.

1 http://zpravy.ihned.cz/c1-55350570-kellner-prezident-nema-odchazet-s-padesatitisicovou-rentou-proto-klause-podporim

2 http://zpravy.idnes.cz/bakala-byl-loni-nejvetsim-sponzorem-top-09-venoval-strane-8-milionu-10e-/domaci.aspx?c=A110330_164057_domaci_kop

3 http://www.novinky.cz/domaci/226891-sobotka-a-gross-tercem-trestniho-oznameni-kvuli-prodeji-okd.html

4 http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=748855

Autor: Patrik Schoupal | pátek 29.6.2012 20:06 | karma článku: 15.46 | přečteno: 1022x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Ondřej Šebesta

Rodinná story Donaldova

„Ano, je to idiot bez špetky selského rozumu a jakýchkoli sociálních dovedností, ale je to můj syn. Jen doufám, že nikdy nepůjde do politiky, to by byla katastrofa!“ Mary MacLeod Trump

1.6.2020 v 7:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Ivo F. Cilich

Co bude s EET příští rok a co asi bude říkat Babiš

Nepředpokládám, že by premiér Babiš do konce roku sám rezignoval. Dokonce ani nepředpokládám, že by byl do té doby pravomocně odsouzen a nastoupil případný soudem uložený trest.

31.5.2020 v 20:38 | Karma článku: 17.20 | Přečteno: 356 | Diskuse

Lubomír Stejskal

I politické mrtvoly mohou mít pravdu

Sobotní Lidové noviny čtu především – i když ne výlučně – kvůli Poslednímu slovu Jiřího Hanáka. Ne že bych s ním ve všem nutně souhlasil, ale líbí se mi, jak píše. Jeho styl. Tentokrát mě ale nepříjemně překvapil.

31.5.2020 v 19:25 | Karma článku: 25.64 | Přečteno: 826 | Diskuse

Jan Ziegler

Čína je zločinnou agresivní mocností, Je suis Tchaj-wan a Hongkong

Důkazem je Pekingem schválený zákon o národní bezpečnosti, který omezuje práva obyvatel a Hongkongu a je de facto porušením zásady jedna země, dva systémy. Nepřijatelné je rovněž vyhrožování Tchaj-wanu.

31.5.2020 v 13:07 | Karma článku: 23.02 | Přečteno: 422 | Diskuse

Irena Aghová

Lidé jednají po tlakem událostí a co z toho vzejde.

Naše pilná média na nás denně chrlí mnoho informací, z nichž některé zvedají lidem tlak. Důvod je jasný. Jednou je situace taková, jindy zase jiná a to v rozmezí krátké doby. A tak se vytváří přetlak, který musí někde vybouchnout

31.5.2020 v 12:11 | Karma článku: 7.40 | Přečteno: 286 | Diskuse
Počet článků 28 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 8089

Absolvent FSS MU obor psychologie, sociologie. Tvořím internetové stránky o alternativních metodách léčby rakovin www.alternativnicesta.cz

Seznam rubrik

Oblíbené články

více

Astronauté z Crew Dragonu jsou na palubě Mezinárodní vesmírné stanice

Americká soukromá loď s lidskou posádkou Crew Dragon se připojila k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) a astronauté...

Museli jsme prodat chalupu. Dcera se rozvádí a potřebuje peníze, říká Žilková

Veronika Žilková opustila minulý měsíc v Izraeli svého manžela Martina Stropnického a vrátila se do Česka. Její maminka...

Vodafone měl masivní výpadek. Hodiny nefungovaly prakticky žádné služby

Lidé po celém Česku zaznamenali ve čtvrtek odpoledne výpadky služeb Vodafonu včetně bývalých služeb UPC, ať už šlo o...

Monika Bagárová porodila. Dcera dostala jméno po mamince Muradova

Zpěvačka a porotkyně SuperStar Monika Bagárová (25) je maminkou. Se šťastnou novinkou se pochlubila fanouškům na...

Na největší stavbě v Minecraftu pracuje 400 lidí již skoro devět let

Project Greenfield je jedním z největších fanouškovských projektů v počítačových hrách vůbec, jeho cílem je postavit v...