Diskuse

Čím se živí rakoviny

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

P16a67t46r64i66k 10S54c89h22o29u29p67a12l

29. 8. 2015

Ještě jedna důležitá věc. U spousty rakovin, která je zachycena pozdě, již konvenční léčba nabízí pouze paliativní léčbu. Tedy v podstatě něco jako v průměru 9 měsíců dožití s léčbou a 5 bez léčby. Já být na místě tohoto pacienta, tak se prostě s 9ti měsíci života nechci spokojit. A tady vidím prostor pro aplikaci metod, které třeba teprve procházejí první nebo druhou fází klinického výzkumu, ale které vypadají nadějně, právě v rámci alternativní doplňkové terapie, tak jak popisuji tyto alternativy v článku. Ne vždy je reálnou možností se zapojit do klinických studií, když probíhají třeba v USA nebo Japonsku, mají omezený počet míst a jsou dvojitě slepé, což v praxi znamená, že půlka pacientů dostane jen placebo. Proto v tomto článku zkoumám i nejnovější postupy v léčbě a tímto způsobem je přibližuji lidem, kteří si mohou nastudovat více do hloubky. Až budete pacientem, kterému předepíší paliativní chemo a dají 9 měsíců života, tak možná pochopíte, že takový člověk nemá čas čekat 3 roky, než se objeví výsledky klinické studie v časopise a další 2 roky než proběhne schvalovací proces a další 3 roky, než lék schválí EMEA a to hlavní, začnou ho proplácet české pojišťovny. A je mnoho pacientů, kteří se právě v této situaci nacházejí a konvenční léčba není léčbou v pravém slova smyslu, nýbrž paliací, protože jde pouze snahou o prodloužení doby dožití. Od stolu se tyhle věci hodnotí snadno, ale pokud pro tyhle konkrétní případy vypadá něco nadějně, tak to doporučím i přesto, že to ještě neprošlo komplet klinickým výzkumem. Prostě proto, že alternativou je v tomto případě smrt.

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

S20t75a62n94i34s15l73a87v 27S58t84u36p15k83a

29. 8. 2015

Jo, v tomhle budeme asi za jedno. Jenom zmíním, že k tomuto účelu také slouží podávání vyvíjených léků pod speciálním pravidlem na nevyléčitelné nemoci, protože právě hromada studií se tváří nadějně, ale jen některé vyvíjené léky se dají brát v potaz pro užití pod speciálním pravidlem a mají vysokou bezpečnost a jen procentuální "nic" skončí úspěchem na účinnost a bezpečnost. Nicméně tohle pojetí určitě není nic proti ničemu, zvláště, když se jedná o náš život a o naše zdraví, kdy šance už nejsou,  jen by se mělo hlídat, zda-li daný přípravek není v kontraindikaci s fyziologickým stavem a medikací, abychom odchod neuspíšili, čehož se logicky každý zodpovědný lékař bojí a tak by si s pacientem měli domluvit na převzetí zodpovědnosti. Avšak i když se nejedná o paliativní medicínu a šance jsou velké, teprve v počáteční fázi různého druhu rakoviny, tak je to stále náš život a naše zdraví a je na nás, jak s ním naložíme. Určitě bychom se ale měli s lékařem poradit, zjistit, zda-li není alternativní léčba v kontraindikaci s fyziologickým stavem, druhem a fází rakoviny, podávanou medikací a poté nejlépe podepsat vlastní zodpovědnost v užívání alternativní léčby jako doplňkové, když budeme vědět, že je to ok. Tímto aktem i pomůže vědě a výzkumu ve sběru dat, kdy je pacient sledován a může se vyhodnotit efektivita či kontraindikace, k čemuž právě slouží i speciální pravidlo, akorát tady to děláme sami.

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

P47a91t28r92i83k 32S47c91h38o81u85p73a73l

29. 8. 2015

Bohužel ze zkušenosti lidí, kteří mi píší, hovoříte o ideálním modelu, který v praxi neexistuje. Lidé se někdy cítí jako dobytek na porážce, doktoři s nimi nemají čas mluvit a když už mluví, tak je to monolog odborných pojmů, které nejsou ochotní vysvětlit. Když chtěl jeden pacient konzultovat souběžně užívané doplňky, doktor mu řekl, že ho to nezajímá. Zdá se, že lékařů je málo a pacientů hodně a na tyhle věci, které by se měly diskutovat, prostě není čas. Onkolog předepíše tabulkové chemo a pacient je odškrtnut do kolonky "dakarbazin napsán, pacient má rok života". A vyžaduje až nadlidské snažení od příbuzných, či pacienta, aby se vyhnuli škatulce. Toto je příklad paní s jejímž tchánem si píšu a který docílil toho na co by normálně měl pacient nárok, ale bez snahy navíc by se mu to v našem systému nikdy nedostalo a to je v tomto případě možnost, že po dakarbazinu následoval ipilimumab a pembrorozulimab (keytruda). Nebýt jeho usilování, pacientka by absolvovala několik sessions dakarbazinu a tabulkově by zemřela (melanom 4. stádium). A doktor by byl z obliga, protože své si splnil. Pacientka na dakarbazinu by dle tabulek měla umřít do 12. měsíců, což by se stalo. Takto to vypadá v praxi. Na tomto podkladě mám velké reálné obavy jak bude vypadat případná konzultace doplňkové léčby..

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

S60t16a37n86i62s53l60a95v 24S22t58u12p15k49a

29. 8. 2015

Nebudu se přímo vyjadřovat k indikaci, to mi nepřísluší, ale výše zmiňované problémy s důstojností, standardizací atd., znám a existují nejen u rakoviny, ale i v potransplantačních terapiích, u prvotních diagnostik jakýchkoliv nemocí, u hemodialyzační terapie atd. Důvodů je mnoho, strach a potřeba se vyvázat z postihu, mnoho pacientů, až po náklady a problémy s pojišťovnami, charakter lékaře či dočasné emoční vypětí, vyhoření, velké vytížení atd.Na druhou stranu je také pravda, že dost pacientů je bezdůvodně nespolupracujících. Nikdy však nic z toho nikoho neomlouvá a také na faktech, který jsem napsal o alternativách či lécích zkoumaných a pravidlech, to nic nemění a o to víc je třeba si umět trvat na svých právech, což u nás lidé pořad ještě moc neumí a jsou často obětí strachu, aby se na nich jejich negativní kritika neodrazila, což se bohužel často odráží. Mají právo na změnu lékaře, nemocnice, vyjádření nedůvěry, právo informovaného souhlasu (konkludentní, ústní a písemný) s léčbou, právo na přijmutí pacienta bez doporučení k jakémukoliv lékaři, expertovi atd. Lékaři dokonce někdy zneužívají u hospitalizovaných pacientů psychiatra jako zastrašující metodu, že Vám do papírů napíší nepřizpůsobivý pacient, vyhrožují nesvéprávností a dokonce někdy vyloučením z léčby, osobní zkušenost až po krytí v případě jejich selhání v péči. Všechny tyto situace jsou protiprávní a někteří tak zneužívají neznalosti zákona. Vše je o lidech a bohužel tyto problémy existovaly, existují a budou existovat, dokud lidé budou lidmi a to v jakémkoli systému a lidé si budou upravovat systém k obrazu svému, takže nejsou jen u nás. Tudíž je dobré se nespoléhat jednostranně na jednoho lékaře a zdravotní ústav a konzultovat vše s více lékaři a ústavy. Vždy vše bylo o schopnosti umět si stát na svých právech a chápat, že rozum je o přežití a nikdy nic není ideální. Nevím, jak moc je realné dosáhnout ideálního stavu. Určitě je dobře, že má šikovného tchána.

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

S31t42a79n28i16s80l73a48v 16S74t37u11p74k28a

29. 8. 2015

http://www.wikiskripta.eu/index.php/Informovan%C3%BD_souhlas_(etika)

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

J87a37r70o65m52í28r 98Š23i65š52a

29. 8. 2015

Jistě jsem měl v úmyslu napsak článek aby ho pochopoli všichni, no pro mě laika byli tak složitý a místama jsem se ztrácel...ale hlavně dlouhý, klidně z toho mohly být blogy tři a skousnul bych to líp....ale i tak karma, evidentně jsem v tématu v obraze...oproti mně.

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít
Reklama

S56t48a51n39i86s95l13a80v 34S30t42u52p17k48a

29. 8. 2015

Tipuji správně pravděpodobnost 80%, že z projektu vzejde kniha?:) Nicméně problém bude pravděpodobně vlastní interpretace dat studií a závěry ze studií různě relevantních, s různou metodikou, fází, počtem respondentů atd. a v neposlední řadě dovolávání se autorit. Otto Warburg, Seyfried, Stanislaw Burzynski, Ralph Moss nebo Joe Mercola a další nejsou v alternativním světě metabolických diet nic nového, oprašují se znova již vyvrácené teze a často dochází k vlastní interpretaci i v nových studiích a proto máme velmi mnoho slabých a pár silných studiích, které pomáhají roztřídit právě kvalitní metaanalýzy a dochází k vědeckému konsenzu. Pokud však už chceme opravdu ověřenou a průkaznou prevenci či terapii (v ČR to dokázal Antonín Holý se svou prevencí proti AIDS), postupuje se vše do dalších fázích až ke konečnému ověření dat v PIII studii, kdy dojde k odhalení celkové procentuální účinnosti a bezpečnosti, pokud se tam ovšem vůbec výzkum dostane a neskončí jako neprůkazný a bez účinnosti či bezpečnosti v raných fázích. Mohou se tak předem prodávat pouze jako doplňky stravy, ale účinnost pro potlačení nádorového bujení nemusí být průkazná a taktéž ani bezpečná.

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

S16t55a67n78i42s87l80a87v 26S58t30u95p34k30a

29. 8. 2015

Pokud byste chtěl ale přesto učinit nějaké relevantní závěry, musel byste udělat opravdu kvalitní metaanalýzu v dlouhodobém horizontu, porovnat všechny publikované a nepublikované studie na jejich relevantnost - metodiku, kauzální vztahy a logické klamy, chybné korelace bez příčinných vztahů atd. apod., vyřadit slabé studie, poté zanalyzovat veškerý sběr dat a následně teprve učinit závěry a hlavně problematice exaktně do hloubky rozumět. Nikoliv vybírat to, co se hodí do krámu z nejrůznějších studií a ihned si z toho interpretovat vlastní závěry a činit doporučení, které už děláte nyní bez jakékoliv metaanalýzy, jež bude pravděpodobně přejímat alterna v našich luzích a hájích a vytvářet i vlastní modifikace.  Velice pravděpodobně pak využijí tyto interpretace různé shopy a prodeje na doplňkovou stravu. Už nyní se na svém FB profilu pozastavujete nad tím, že Váš celý web někdo kopíruje. Metabolické diety nejsou nic nového v alterně. Viz.: http://skepdic.com/naturalcures.html  Jak jste se vlastně dostal od oboru psychologie k výzkumu rakoviny? Určitě pokud již pacienti přistoupí na Vaše doporučení, mě-li by vše konzultovat s lékaři, aby jejich strava nebyla v kontraindikaci s chemoterapií či medikací a možná by nebylo od vědci doplnit info na vašem webu o apel na součinnost s lékaři.

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

P41a48v95e12l 43M65a61c62h34a34č95e76k

29. 8. 2015

Milý pane Stupko,

každý, kdo se jen letmo přiblížil k rakovině vítá srozumitelně podané informace a rozumný člověk je hned nebere jako zaručenou pravdu. Rakovina je však natolik mortalitní mrcha, že by mělo být zájmem všech znalých, aby se hledání léčby hýbalo kupředu.

No..... zvolil jste cestu napadání informace cestou nepřímou, tedy tím více zákeřnou. Nevyvracíte žádný argument, ale velmi důrazným zvýrazňováním, řekněme (nezbytné, uznávám) byrokracie celý popsaný přístup zlehčujete, až znevažujete.

Nevím, možná to potřebuje vaše ego, možná je v tom i závist. Opravdu nevím.

Jedno však vím jistě: konstruktivní to nepochybně není a zcela evidentně vás nezajímá informační potřeba lidí zmíněných v mém prvním řádku. 

Netvrdím, že autor má pravdu a tudíž ho nemohu obhajovat v odborné rovině. Tvrdím však, že podává neotřelé informace čtivou formou, což vy zpoza rohu bombardujete. Hádejte: čí přístup považuji pro daný problém za přínosnější? ;-)

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

S87t41a96n92i93s67l93a28v 57S13t22u53p55k85a

29. 8. 2015

Ach jo, Vaše domněnky o mé osobě jsou pouze ad hominem a nemají žádnou vypovídací hodnotu o tom, na co jsem chtěl pana Schoupala upozornit, ani o mé osobě. K věci a věcně: Pan Schoupal činí doporučení na výživové doplňky na svých stránkách a snaží se to evidentně podložit dovoláváním se na studie, jak sám tvrdí "populárně naučnou" cestou. Prostě si vytváří image odborníka a zaštiťuje se vědou, jako nám v ČR dělá hodně podvodných s.r.o. a prodejců výživové stravy, což pan Schoupal nemá, jak sám tvrdí, ale přesto využívá úplně stejného principu a doporučuje doplňky.  Pan Schoupal si vybírá pouze ty studie, které se mu hodí do krámu, které nemusí být vůbec relevantní, průkazné a už vůbec ne naučné, protože prostě u nich nedošlo k vědeckému konsenzu, ověření, schválení atd. Pokud by tedy jeho forma měla být populárně naučná, měl by uvést, že studie a doporučení na výživové doplňky mohou být a pravděpodobně jsou zcela zavádějící. Měl by tedy uvést, jak probíhá ověřování a výzkum, který trvá od 6 do 20let a skládá se ze tří fází, že například sotva 5 procent všech výzkumů ze všech zkoumaných terapií u všech nemocí, projde schválením a uznají se závěry studií a teorie jako průkazné, účinné a bezpečné, a že tedy jeho doporučené doplňky výživové stravy nemusí mít vůbec žádný vliv na pacientovo draví či mohou mít dokonce negativní v léčbě rakoviny v jejích různých fázích od HER1 HER2-/+ až po HER3 atd. a je třeba vše konzultovat s lékaři, aby nedošlo ke kontraindikaci. Proto se právě prodávají pouze jako výživové doplňky, a že tento byznys je právě živ z těchto neprůkazných studiích desítky let a stále prodává doplňky na prevenci toho a onoho, co už bylo dávno vyvráceno apod.  Vy byste někomu něco doporučoval, aby si někdo danou věc koupil, aniž byste věděl, že to bude mít nějaký vliv a nemohl vědět, že může být i negativní a zvláště u pacientů s rakovinou?

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

S20t67a67n63i22s37l74a17v 55S13t88u92p55k15a

29. 8. 2015

K čemu všemu to může vést, jsem naznačil. Jak se tomu vyhnout také. Jaký z toho má kdo přínos, je tak opravdu otázkou. Může se tím dopustit maximálně toho, že mezi laiky a pacienty rozšíří zavádějící informace, které nemusí být vůbec průkazné, a které doplňky stravy kupovat, což už činí a může tak pacientům i uškodit.  V nejhorších případech, které se ale evidují, pacienti přejdou na metabolické diety, chytnout se takových alternativ (přečtou si něco o ketogenní, glukamitové dietě, až po léčbu ananasem či avokádem apod.) což opravdu činí, protože metabolické diety prostě frčí jako alternativa k chemoterapii na různých šílených stránkách, kterých existuje kvantum a řeknou si, ha, pan Schoupal taky něco podobného psal, i když to nemusí být pravdivé, vytrhnou si z jeho textu ty věci, kterými si budou chtít podpořit svou víru a přejdou na metabolické diety na jiných alternativních cestách. Navíc alterna i těchto neověřených studiích, které pan Schoupal předkládá, bude pravděpodobně využívat a na pana Schoupala odkazovat či na uvedené studie. Takže forma jak podpořit obchod na výživové doplňky či alternativní cesty na další různé metabolické diety jistě ideální. Dobře, já bych do toho nešel, pokud bych věděl, že dané závěry nemusí být průkazné dále nemají tyto výživové doplňky prokázanou procentuální účinnost a hlavně bezpečnost k prevenci rakoviny.

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

S15t49a92n14i54s17l91a13v 10S84t60u37p12k65a

29. 8. 2015

RESUME: Tudíž Pavle, toto opravdu Patrikovi nezávidím a prostě se toho bojím. Prostě to sleduji příliš dlouho, abych věděl jaké chybné kauzality se z toho tvoří a k čemu všemu to nakonec vede či může vést.

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

S36t22a89n91i88s88l20a74v 52S65t66u42p63k59a

29. 8. 2015

Patrik to může brát jako zpětnou vazbu a nebo se u něj může uplatnit Dunning-Krugerův efekt.

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

S66t89a47n89i78s10l71a52v 97S71t60u50p41k12a

29. 8. 2015

PS: Málem bych zapomněl, že se nejedná jen o doplňky, ale též o doporučení na stravovací režim. Pacienti by měli vše konzultovat s lékaři. Druhů rakovin je mnoho, v různých fázích, s různou genovou expresí atd. apod. Kauzality a doporučení na stravu, které Patrik uvádí, nemusí být vůbec průkazné a mohou být i nebezpečné a v kontraindikaci jak s medikací tak s fyziologickým stavem pacienta. Nejsou ověřené na mnoha respondentech  v zaslepených studiích a neprošli fázemi PI,II,III a dalším ověřením se sběru dat v onkologických klinikách. Každý pacient a člověk má jednak jiný fyziologický základ, predispozici a odlišný akutní fyziologický stav a zvláště u rakoviny je ta variabilita vysoká.

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

S75t63a62n36i75s47l15a89v 76S75t12u62p25k25a

29. 8. 2015

Chce to vše konzultovat. Minimálně bych na to výrazně upozornil, že se nejedná o návod a vše konzultujte se svým onkologem.

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

P38a27t60r87i50k 58S49c49h28o70u88p21a86l

29. 8. 2015

Cherry picking je problém, ale ne až tak metodologický, jako až obecně lidský. Asi jste ale přesně nepochopil smysl článku. Tohle není vědecká studie, ani se tak neprezentuje, jde o esej, populárně-naučný text, který má být aspoň trochu humorný, čtivě napsaný a má přiblížit některé oblasti metabolismu rakovinových buněk. Odkazové linky na zdroje jsou zde proto, aby si každý, kdo o to má zájem, mohl porovnat interpretaci. Interpretace je totiž z podstaty věc subjektivní a jako subjekt se jí nikdy nemůžete vyhnout. Takové články chybí, protože buď je k dispozici čistý bulvár s nulovou informační hodnotou nebo zase složitý odborný text, který si lékaři píšou sami pro sebe. To co popisujete je model pro vědeckou instituci nebo velkou farmaceutickou firmu, nikoliv pro jednotlivce, který píše články ve svém volném čase a zadarmo.

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

S35t50a47n93i26s38l69a43v 50S89t12u78p37k83a

29. 8. 2015

Patriku, tyto metaanalýzy se dělají i ve dvou lidech a činí tak i studenti univerzit a trvají třeba rok dva. Šlo mi hlavně ale o to, ukázat, že informace mohou být zavádějící a bál bych se na jejich základě činit jakákoliv doporučení a určitě bych na to dostatečně upozornil. Navíc bych do článku uvedl, co říkají současné poznatky a uvedl i studie další, které jsou s těmito v "kontraindikaci", pokud by se mělo tedy jednat o naučně populární četbu a nikoliv podpoření tvého projektu, kde i odkazuješ a doporučuješ doplňky stravy. Jak může být něco naučně populární, když to nemusí být průkazné? Může, pokud bys to uvedl.

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

S29t84a57n22i13s96l19a36v 81S43t42u88p52k61a

29. 8. 2015

Nejedná se jen o doplňky stravy, jak jsem uvedl pod Pavlem, ale též o doporučení na stravovací režim. Pacienti by měli vše konzultovat s lékaři. Druhů rakovin je mnoho, jak sám víš, v různých fázích, s různou genovou expresí atd. apod. Kauzality a doporučení na stravu, které uvádíš, nemusí být vůbec průkazné a mohou být i nebezpečné a v kontraindikaci jak s medikací tak s fyziologickým stavem pacienta. Nejsou ověřené na mnoha respondentech  v zaslepených studiích a neprošli fázemi PI,II,III a dalším ověřením se sběru dat v onkologických klinikách. Každý pacient a člověk má jednak jiný fyziologický základ, predispozici a odlišný akutní fyziologický stav a zvláště u rakoviny je ta variabilita vysoká. Chce to vše konzultovat. Minimálně bych na to výrazně upozornil, že se nejedná o návod a vše konzultujte se svým onkologem.

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

P27a24t23r18i15k 57S92c12h51o35u64p67a98l

29. 8. 2015

Tipujete špatně. Idea byla vytvořit e-book, tzn. elektronickou volně dostupnou "knihu" přímo na internetu, což vlastně web alternativnicesta.cz svých způsobem už je (web má i ebooku blízkou formu). O tištěné formě neuvažuju, není pro to důvod. Je sice skupina lidí, kteří ještě nemají přístup k internetu, pro ty ale část textů dávám zdarma do tištěného časopisu.

Jinak dávat do stejné věty Warburga a Mercolu ukazuje na jisté zmatení. První je nositel Nobelovy ceny, druhý pokud vím je prodejce drahých doplňků na internetu. Osobně pokud mě paměť nešálí, jsem se ve stovkách stran na webu ani jednou nedovolával Burzynského, Mercoly, Mosse ani Seyfrieda (dva poslední ani neznám).

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

S86t68a83n20i97s47l78a22v 65S98t84u41p98k83a

29. 8. 2015

Ad Mercola a jiní, jenom příklad toho, kam to od Warburga vede a může vést . Viz. např. vybraný odkaz, kde je Warburg citován, který jsem Vám tam uvedl http://skepdic.com/naturalcures.html Tedy E-Book. Bude zajímavé sledovat, kdo všechno z toho bude čerpat a jaké závěry vyvozovat a jaké shopy, výživoví poradci, sro kliniky, se toho dovolávat, když už i Vy sám činíte z toho závěry pro výživové doplňky. Pokud by to byla forma pouze informativní, která by zároveň upozorňovala na neprůkaznost studií a teorií těch, které nejsou, neměl bych s tím žádný problém.

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

P37a40t21r21i82k 94S79c89h88o72u87p65a28l

29. 8. 2015

Alterna a někteří lidé z alterny si ze všeho vyberou jen to co jim vyhovuje. Tohle nijak nelze ovlivnit. A určitě nepřestanu psát články jen proto, že existuje riziko, že je někdo zneužije ve svůj prospěch. To bych nikdy nic nenapsal. Potravinové doplňky v léčbě rakovin mají na mých stránkách velmi nelichotivé recenze a min. jeden výrobce mě už obesílal výzvou z advokátní kanceláře. A tlaků na stažení těchto recenzí je více; jedním z nich byl i kopírovací útok na můj web, s cílem shodit ho ve vyhledávači Googlu. Když si zadáte do Googlu Folaxan, tak můj blog vyjíždí výše než jejich prodávací stránka. To samé u Varuminu. Píšu také pravdu o Ukrainu. Kdo z vás, pochybovačů a vykřikovačů z pozadí, udělal něco takového? Tedy skutečné činy, místo prázdných slov? Kromě webu jsem od těchto byznysových hyen vyčistil i český internet skrze desítky podnětů k SZPI a ČOI. Okrádání lidí se od té doby dělá o něco hůře. Těžko mě můžete obvinit z toho, že propaguji doplňky stravy a z nějakého zlého úmyslu. Naopak, snažím se dát lidem informace, aby se těmto falešným nadějím dokázali vyhnout. Možná kdybyste také zkusil dělat něco užitečného pro osvětu. Kdo nic nedělá, nic nezkazí, že? Jinak ale chápu, co máte na mysli, a odpovědnosti jsem si vědom. Doporučení v tomto článku ale nejsou doporučením typu ketogenní diety apod. Jsou doporučením běžných doplňků stravy, které jsou bezpečné (jako kyselina alfa lipoová, resveratrol, quercetin z cibule apod.) A konzultace doplňkové léčby s onkologem je na webu myslím akcentována, v úvodu Doplňkového programu léčbu i v článku o tipech pro konkrétní druhy rakovin a při chemo a radioterapii. Zkusím toto zdůraznit ještě více, ale může to přerůst do alibismu. Z praxe jsem informován, že onkologové jsou sotva ochotni podat informace o základním zdravotním stavu, natož aby byli schopni ve svém pracovním čase dohledávat možné kontraindikace s doplňky k léčbě. Čest výjimkám. Brání čekoholiv v průběhu chemoterapie je nutno velmi pečlivě zvážit.

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

S78t70a90n54i70s76l42a50v 37S94t73u58p78k53a

29. 8. 2015

Patriku, fíha, to je dobře, že tak činíš, tohle máš ode mě jako zpětnou vazbu, jak na mě článek a tvůj web působí a co vše je nutné brát v úvahu. Buď si z toho něco vezmeš a nebo ne a budeš to pokládat za nepodstatné či irelevantní, to je na Tobě. Osvěta je určitě důležitá a myslím, že v tomhle stojíme na stejné straně. http://www.wall-street.cz/?page_id=5109

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

S23t47a12n57i18s29l25a93v 28S23t93u52p56k25a

29. 8. 2015

Jinak ad podněty institucím ve věci pravomocných). V tomhle nejsi opravdu sám a je nás více. Sám navíc kontroluji a podávám podněty při nedostatečné či nedůstojné péči, porušování hygienických podmínek nebo i zaměstnavatelských vůči perzonálu nemocnice atd. Někdy mě jímá hrůza čeho všeho jsme v nemocnicích schopni. Zas na druhou stranu máme oproti jiným stále opravdu vysoký standard.

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

J90a88n92a 30M35r58á23z92k86o37v92á

28. 8. 2015

Pro mne, jako pro laika, byl článek velmi složitý. Jsou jiní, kteří mu porozumí. Jen vím, že rakovinové potvory si libují v kyselém prostředí a my jsme vlivem civilizace spíše překyseleni. Takže se snažím orientovat více na zásaditou stravu. V r. 1988 jsem absolvovala operaci/konizaci děložního čípku, prý tam byla displacie. Tehdy se pacienti neinformovali, zda jde nebo nejde o rakovinu. Čili vlastně nevím co mi bylo, byť jsem si cizí slovo vyhledala ve slovníku. Důležité je, že mám od té doby pokoj a jsem pravidelně na gynekologii sledována. Časem došla hysteroktomie, mnoho myomů, po čase i vaječníky, cysta. Co taky chci, že?! Jsem Štír, od pasu dolů, prostě komplikace.

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

P86a37v16e93l 88M83a25c19h46a10č46e74k

28. 8. 2015

KARMA, samozřejmě.

Kéž by alespoň 10% článků podobného druhu bylo napsáno takovým způsobem. Čtivé a vysoký informační potenciál.

Velký DÍK.

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

H34e85l18e19n58a 55Č96í36ž56k82o88v93á

28. 8. 2015

Jako pro člověka, jenž si s biologií zrovna netyká, je pro mě četba Vašeho článku docela fuška; a už vůbec nedovedu posoudit jeho věcnou správnost. Nicméně musím vysoce ocenit to, JAK o těchto složitých věcech píšete -- totiž přehledně, srozumitelně, zábavně a stylisticky i gramaticky velice nadprůměrně. Takže si se zájmem přečtu i Vaše starší články.

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

J22a14n 84Š65v57a27d63l34e18n70k80a

28. 8. 2015

Pěkné. Ale stejně bych raději věřil konvenční léčbě. Máte k dispozici nějakou statistiku dokazující, že vámi popsané "alternativní" metody jsou účinnější než konvenční léčba?

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

P35a38t65r21i29k 15S68c40h16o54u87p55a55l

28. 8. 2015

Tvrzení se kterými se snažíte polemizovat nikde v článku nejsou. Vytváříte si imaginární protivníky, tak nezbývá než si za ně i odpovídat.

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

J11a72n 14Š82v37a81d95l59e80n33k14a

28. 8. 2015

Vždyť v závěru článku doporučujete konkrétní "bylinky", a právě proto se ptám, zda to má nějaké opodstatnění. Píšete totiž zároveň, že relevantní klinické testy budou nejdřív za deset let. A pokud si někdo nazve web "alternativní cesta", tak se nezlobte, ale opravdu to zavání "alternativou" ke konvenčním metodám. Pokud vycházíte z vědeckých poznatků, tak těžko můžete doporučovat "alternativní cestu", naopak doporučíte přímo tu konvenční, protože i ta vychází z vědeckých poznatků.

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

P94a70t21r33i80k 52S28c20h10o76u47p38a32l

28. 8. 2015

V závěru článku doporučuji cituji "Proto může být vhodné klasickou léčbu doplnit o...". Dále už prosím jen o věcnou diskuzi, nikoliv o domněnky.

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

F27r40a24n37t77i30š62e15k 59L95u19f12t

28. 8. 2015

V úvodu se píše "Článek je součástí projektu Alternativní cesta", ten projekt má svůj web zde: http://alternativnicesta.cz/

Skutečně obsahuje "alternativní" doporučení ohledně doplňkové stravy, která vychází z vědeckých výzkumů, jsou tam odkazy na původní práce, statistiky ... Nijak ale nepopírá účinnost konvenční léčby

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

V26á90c29l35a42v 98M39i77k84o

28. 8. 2015

Pane Schoupale, vynikající článek. Ze všech článků, co jsem na tomto blogu přečetl a bylo jich stovky je tenhle nejlépe zpracovaný a hlavně užitečný. Ode mne rozhodne karma R^

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

J95a66n53a 15K63u64l45h53á55n83k41o65v61á

28. 8. 2015

Super zajímavé a užitečné čtení, pěkně napsané. Moc díky.

 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít
Načíst starší